Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Kościanie

Mobilny punkt wydawania EKUZ (Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego)

Wielkopolski OW NFZ uruchamia kolejny jednodniowy Mobilny Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, w którym wydaje karty EKUZ.

W środę, 20 marca, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie, przy ul. Szpitalnej 7, w godzinach 10-15, pracownicy Funduszu będą wydawać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wydanie EKUZ można wypełnić na miejscu.

Przypominamy, że wszystkie mobilne akcje wydawania EKUZ są jednodniowe.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dowodem tożsamości (i ew. pełnomocnictwami do złożenia wniosku/odbioru karty w imieniu innych osób). Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny po ukończeniu 18 roku życia - musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta, lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

Przypominamy też, aby sprawdzać ważność posiadanej karty EKUZ, zanim udamy się po nową. Często zdarza się, że osoby posiadające ważną kartę, która ”wystarczy” na najbliższy i nieco późniejszy wyjazd wnioskują o wydanie nowej - co wydłuża czas otrzymania karty, ponieważ aktualną trzeba najpierw unieważnić.

Gdzie sprawdzić ważność karty? W dolnym, prawym rogu. Po ostatniej nowelizacji przepisów w listopadzie 2018 roku - wielu osobom, np. zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, czy prowadzącym działalność gospodarczą, karta wydawana jest na okres półtora roku, a np. emerytom, tak jak do tej pory - na 5 lat. Termin ważności EKUZ zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

Miejsce Mobilnego punktu wydawania EKUZ:

Środa, 20 marzec 2019 r. w godz. od 10:00 do 15.00

Budynek G - Szpitalny Oddział Ratunkowy, Gabinet nr 2